Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Wymiana doświadczeń w poszerzonym gronie.

admin
wtorek, 08 Listopad 2016 23:11
Wymiana doświadczeń w poszerzonym gronie.

26 października 2016 r. nasi ratownicy wspólnie z ratownikami Sekcji Ratownictwa Wodnego (SRW) OSP Oświęcim oraz 7 listopada 2016 r. z ratownikami Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MWOPR) uczestniczyli w ćwiczeniach załogi śmigłowca 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Kraków – Balice.

Ćwiczenia odbywały się na akwenie wodnym w Kryspinowie. Strażacy SRW OSP Oświęcim dysponując pontonem z silnikiem spalinowym zabezpieczali zwodowanie (zjazd za pomocą specjalistycznych technik linowych) ratowników medycznych i lekarzy z pokładu śmigłowca Mi-8 SAR.

Nasz zespół ratowniczy (przewodnik z psem) miał możliwość hartować posłuszeństwo i współpracę na pontonie oraz na brzegu akwenu podczas przelotów śmigłowca. Przeprowadziliśmy pozorację tonącego człowieka zakończoną zholowaniem pozoranta przez psa do brzegu.

Była to nasza 21 i 22 wymiana doswiadczeń w ramach współpracy z  3 GPR Kraków – Balice. W tym czasie nauczyliśmy się  zabezpieczać przygodne lądowiska w dzień, w nocy oraz nad wodą. Zaangażowanie obu stron daje możliwość podnoszenia umiejętności, zdobywania bezcennego doświadczenia i tworzenia procedur, które w innych krajach funkcjonują wzorowo. Nasze wspólne działania są dobrą prognozą współpracy Wojska Polskiego z organizacjami pozarządowymi.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2017.11.04 Bulowice – szybka akcja poszukiwawcza.

2017.11.04 Bulowice – szybka akcja poszukiwawcza.

05 listopada 2017

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Śniat-Med 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna