Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

11-12 lipca 2015 Szkolenie w Rabce Zdrój.

brod@
środa, 15 lipiec 2015 19:52
11-12 lipca 2015 Szkolenie w Rabce Zdrój.

W dniach 11-12.07.2015 r. dwóch naszych ratowników uczestniczyło w szkoleniu orientacji i nawigacji terenowej z wykorzystaniem odbiorników GPS w działaniach terenowych SAR zorganizowanym przez Fundacje Wspierania Ratownictwa Górskiego na Podhalu. Szkolenie odbywało się w Rabce Zdrój. Kurs miał na celu przygotowanie nas do działań w terenie pod kątem sprawnego poruszania się z wykorzystaniem różnych sposobów nawigacji z głównym naciskiem na wykorzystanie odbiorników GPS. Kurs prowadził starszy instruktor ratownictwa górskiego Rafał Chrustek.

Pierwszego dnia zdobywaliśmy wiedzę teoretyczną dzięki której za pomocą podstawowych narzędzi takich jak kompas i mapa potrafiliśmy odnaleźć się na nieznanym nam terenie. Po kilku godzinach wykładu wreszcie ruszyliśmy w teren szlifować nasze umiejętności w terenie. Pod koniec dnia zaczęliśmy kurs obsługi GPS, otrzymaliśmy skrypt do ćwiczeń dla ratowników i zaczęliśmy go realizować. W międzyczasie nasz instruktor analizował nasze dane z GPS i udzielał nam cennych rad i wytykał nam błędy. Nasz pierwszy dzień zakończyliśmy bardzo późną porą.

Drugi dzień miał sprawdzić nasze umiejętności wykorzystania GPS w terenie. Zostaliśmy podzieleni na 3 osobowe grupy, mieszając ludzi z różnych jednostek. Naszym zadaniem było zebranie 12 kartek ukrytych w rozległym terenie.

Dziękujemy instruktorowi oraz współuczestnikom szkolenia za wspólnie spędzony weekend obfitujący w zdobywanie wiedzy tak potrzebnej podczas działań ratowniczych.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice