Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

II etap drogi do “ratownictwa z pasją…”

poniedziałek, 11 Wrzesień 2017 17:55
II etap drogi do “ratownictwa z pasją…”

W ostatni dzień sierpnia 2017 r. w drugim etapie  drogi do “ratownictwa z pasją…”uczestniczyło 5 kandydatów z psami na zespoły ratownicze GPR. Przeprowadzone zostały testy przydatności do ratownictwa, bazujące na testach szwedzkich, których ojcem w Polsce jest bryg. Maciej Halota.
Poszczególne stacje dały czytelny obraz przydatności psów i przewodników do uczestnictwa w długiej drodze zostania zespołem ratowniczym. Testy dały możliwość sprawdzenia reakcji psa na kontakt z obcymi osobami, na pogłębiony kontakt socjalny obcego człowieka, motywację do zabawy, hałas, wystrzał, niestabilne podłoże oraz w ostatniej stacji na “Franka” (manekin na sankach).
Sprawdzone zostało posłuszeństwo psów wobec przewodników, jak również relacje, zaufanie i współpraca, która jest jednym z bardzo ważnych elementów w zespole ratowniczym. Zaaranżowane sytuacje prowokują zespół do zmiany emocji; stresu, strachu czy nawet fobii oraz ukazują odporność i stan jak szybko pies poradzi sobie z demonstrowanym bodźcem. Ukazują jaki charakter posiada pies, ale i przewodnik, który werbalnymi i niewerbalnymi komunikatami zdradza obserwującym  swój stan emocjonalny. Wszystkie zesoły przeszły test przydatności do ratownictwa pozytywnie – gratulujemy! Kandydaci na zespoły ratownicze otrzymali kolejne zadanie do przepracowania do następnego etapu. W ciągu miesiąca mają wypracować umiejętność sterowania psem na odległość 20 metrów. Co miesiąc stażyści będą weryfikowani z postępów w realizacji postawionych zadań.
Życzymy wytrwałości, nieustającej pasji i determinacji.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice