Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2020.02.29-.03.01 – Inwestycja w przyszłość… vol.6

brod@
wtorek, 03 Marzec 2020 23:21
2020.02.29-.03.01 – Inwestycja w przyszłość… vol.6

Za nami szóste szkolenie dla przewodników psów ratowniczych z cyklu „inwestycja w przyszłość…”. Tym razem całe dwa dni skupiliśmy się na przeszukiwaniu budynków.

Sobotę rozpoczęliśmy treningiem w opuszczonych budynkach w Łękach, które do ćwiczeń udostępnił nam KOWR OT w Krakowie.
Następnym punktem naszego treningowego planu był nasz poligon ratowniczy, na którym spędziliśmy sobotnie popołudnie i niedzielę. Nowe kryjówki, nowe wyzwania.

Planując ćwiczenie staramy się ułożyć je tak, aby zmobilizować psa do pokonania przeszkody, jednak te czworonożne stworzenia i tak potrafią nas przechytrzyć.
Współpracując w zespole musimy być gotowi na to, aby w przypadku kiedy pies sobie nie radzi tak nim sterować, aby łatwiej było mu rozwiązać problem.

Wspólne treningi integrują i uczą współpracy – zarówno na linii pies – przewodnik, ale także między nami – ratownikami. A to procentuje w realnych działaniach.

„wszystko co wypracujemy w trakcie treningu usprawni realne działania”

p.s. nie było czasu na zdjęcia, więc motywem przewodnim są kozy – ot taka metafora;-)

Całoroczny cykl szkoleń dla przewodników psów ratowniczych organizowany jest przy wsparciu środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice