Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2021.09.18-19 “Inwestycja w przyszłość”…, czyli weekend psiarski.

brod@
czwartek, 23 wrzesień 2021 9:58
2021.09.18-19 “Inwestycja w przyszłość”…, czyli weekend psiarski.

18 – 19 września to kolejny weekend poświęcony przewodnikom psów. Tematem przewodnim ponownie była praca psów na gruzowisku, ale także powrót do fundamentów i powtórka materiału, ponieważ w naszej grupie pojawiły się szczeniaki.

Rozpoczęliśmy od posłuszeństwa i kilku wyzwań dla naszych czworonogów. Przy okazji posłuszeństwa był też czas na teorię. Przeanalizowaliśmy sposoby oznaczania przez psy ratownicze, przedyskutowaliśmy plusy i minusy każdej z nich oraz zagrożenia związane ze zmianą jednej metody na inną. Następnie przyszedł czas na ćwiczenia, kilkoma zmianami w układzie, dotychczas proste i znane psom, kryjówki skutecznie zamieniliśmy w znacznie trudniejsze.

Lubimy takie weekendy, spędzone na rozmowach i dyskusjach w gronie ludzi pozytywnie zakręconych i ich czworonogów. Każdy z zespołów jest inny, każdy ma swoje mocne strony, ale także i słabe. Mamy tego świadomość. Ważne, że możemy się wspólnie szkolić, dyskutować i korygować.

Ratownictwo to nie wyścig szczurów, cel jest wspólny – człowiek, pytanie tylko czy, pomimo różnic miedzy nami, pomimo trudnych i stresujących sytuacji, potrafimy ze sobą współpracować..

Szkolenie odbyło się w ramach projektu Małopolska 2021 i zostało sfinansowane ze środków:

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice