Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2021.10.31 “Inwestycja w przyszłość”… CSRG w Bytomiu.

brod@
środa, 03 listopad 2021 17:39
2021.10.31 “Inwestycja w przyszłość”…  CSRG w Bytomiu.

W ostatnią niedzielę października sześciu przewodników psów wzięło udział w ćwiczeniach w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A. w Bytomiu. Razem z przewodnikami Grupy Podhalańskiej GOPR realizowaliśmy założenia w szybie szkoleniowym.

Profesjonalna baza szkoleniowa, w tym szyby imitujące zawały, pożar z realnym ogniem, zadymienie, wentylacja, to tylko niektóre elementy utrudniające działania ratowników, zwłaszcza podczas akcji ratunkowych. W trakcie kilku godzin ćwiczeń mieliśmy okazję sprawdzić reakcję naszych psów na specyficzne warunki panujące w szybach oraz w trakcie transportu kapsułą ratunkową. Zmierzyliśmy się z zawirowaniami powietrza oraz podłożem, starając się układać ćwiczenia w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko błędu, obserwując jednocześnie zachowania pracujących czworonogów, które niejednokrotnie rozwiązywały zdania w sposób inny niż zakładaliśmy.

Dziękujemy przewodnikom z Grupy Podhalańskiej GOPR za możliwość wspólnego treningu. Dziękujemy kierownictwu CSRG S.A. w Bytomiu za gościnę oraz całej ekipie obsługującej zaplecze szkoleniowe bardzo serdeczne przyjęcie. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie wspólne ćwiczenia.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu Małopolska 2021 i zostało sfinansowane ze środków:

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice