Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2022.03.25-26 Goście na poligonie.

brod@
niedziela, 27 marzec 2022 21:50
2022.03.25-26 Goście na poligonie.

W piątek i sobotę, na Poligonie Ratowniczym OSP Kęty, gościliśmy przewodników psów. Tym razem spotkaliśmy się na wspólnym treningu z zespołami z terenu Małopolski oraz sąsiednich miejscowości z województwa śląskiego.

Każde ćwiczenie staraliśmy się dopasować do możliwości ćwiczącego zespołu. W przerwach był czas na rozmowy nie tylko na temat psów, ale także organizację działań w trakcie poszukiwań, dysponowania zespołów na miejsce działań, analizę obecnych przepisów prawa oraz szkoleń zespołów.

Nie zabrakło również punktu do oswajania psów i przewodników z wykorzystania technik linowych.

Dwa dni minęły szybko. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni wspólny weekend i jeszcze nie raz spotkamy się na wspólnych ćwiczeniach. Wspólne treningi zespołów z różnych jednostek wnoszą bardzo wiele w relacje między ratownikami. Ćwicząc wspólnie, poznając się i wypracowując wspólny język, możemy łatwiej i sprawniej działać w trakcie realnych akcji.

Dziękujemy za wspólny trening i mamy nadzieję „do zobaczenia”.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice