Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

30-31.08.2019 – wspólne szkolenie

brod@
niedziela, 01 Wrzesień 2019 14:18
30-31.08.2019 – wspólne szkolenie

30-31 sierpnia 2019 r. odbyło się wewnętrzne szkolenie z budowy scenariuszy, czyli tworzenia realnej historii – okoliczności, warunków i przyczyn zaginięcia – opartej na faktach i sprawdzonych informacjach. Wszystko po to aby wiedzieć gdzie szukać, jak szukać (jakie zastosować metody i jakie wykorzystać zasoby), jak ograniczyć teren (poszukiwań) i jak prowadzić dochodzenie. Dochodzenie, które jest nierozerwalnym  i stałym elementem działań poszukiwawczo-ratowniczych.

Było to kolejne szkolenie z cyklu szkoleń realizowanych przez naszą jednostkę, których celem jest wzmocnienie potencjału podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych. Szkolenie skierowane był do osób zarządzających takimi działaniami.

Gościnnie w szkoleniu uczestniczyli członkowie GPR OSP Goszcza oraz GPR Myślenice. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest podstawą rozwoju ratownictwa.

Na szkoleniu bazowano na materiałach dydaktycznych GP GOPR oraz analizach autorstwa R. Koester’a “Lost Person Behavior”

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice