Bezpieczna Małopolska 2016 – dofinansowanie.

wtorek, 25 Październik 2016 21:46
Bezpieczna Małopolska 2016 – dofinansowanie.

Realizacja szkoleń i zakupów w ramach programu Bezpieczna Małopolska 2016.

Współpraca na płaszczyźnie samorządowej, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Kęty i naszej jednostki zaowocowała wsparciem finansowym. Kwota 52 295,95 zł pokryła zakupy sprzętu i realizację szkoleń ratowników GPR OSP KĘTY.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – 24 990 zł
Urząd Gminy Kęty – 24 990 zł
OSP Kęty – 2 315,95 zł

1. Zakup – obejmował ubrania specjalistycznego dla strażaków (spodnie trekingowe – 25 szt., specjalistyczne obuwie – 6 szt., kombinezony ochronne do poruszania się na quadzie – 4 szt.). Dodatkowo w ramach projektu zakupiliśmy 8 szt. nawigacji nasobnych Garmin 64 oraz 6 szt. kasków specjalistycznych. W ten sposób uzupełniliśmy brakujące wyposażenie ochrony osobistej ratowników do prowadzenie działań w terenie otwartym z wykorzystaniem czynnika biologicznego.
  2. Szkolenie specjalistycznego z zakresu poruszania się quadem w trudno dostępnym terenie, transportu ratowników, psów i poszkodowanego z wykorzystaniem przyczepy ratowniczej „makumba”. W szkoleniu wzięło udział 10 strażaków. Przypomnijmy, że jest to szkolenie, które idealnie wpisuje sie w uzupełnienie inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 Gminy Kęty, w ramach którego zakupiliśmy 2 quady z wyposażeniem, 2 przyczepy transportowe i przyczepę ratowniczą.
  3. Szkolenie poszukiwawcze z organizacji działań poszukiwawczych terenowych z użyciem psów ratowniczych i sprzętu specjalistycznego, będącego na wyposażeniu naszej jednostki. Organizacja działań terenowych, techniki przeszukiwań. Analiza zachowań osób poszukiwanych w oparciu o aspekty psychologiczne. Był to projekt pilotażowy wykorzystania wszystkich jednostek OSP Gminy Kęty do współdziałania w poszukiwaniach na terenie pomocy wzajemnej. W szkoleniu uczestniczyło 60 osób: strażaków, ratowników, policjantów.
  4. Szkolenia – psy ratownicze  zorganizowano wyjazd do Czech na poligon Chbany, na którym strażacy ćwiczyli pod okiem instruktorów przewodników psów ratowniczych IRO. Poligon w Chban-ach jest jednym z największych i najbardziej urozmaiconych poligonów w Europie.

Ponadto nasza jednostka zaprosiła instruktorów psów ratowniczych z kraju i zagranicy, którzy poprowadzili warsztaty dzieląc się swoją wiedzą. Jednoczśnie uzyskaliśmy cenne wskazówki dotyczące zabudowy poligonu ratowniczego pod standardy europejskie, bazując na doświadczeniu międzynarodowym.

Szczegóły: http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/?id=16062

Logo-Małopolska-V-RGBkety_na_cale_zycie

Dziękujemy za zaufanie, które procentuje!

14.01.2019 r. – zawalenie dachu w Wadowicach

14 stycznia 2019