Dzielimy się wiedzą – otwarta remiza.

środa, 21 październik 2015 19:35
Dzielimy się wiedzą – otwarta remiza.

20 października 2015 r. na prośbę ratowników z Powiatu Wadowickiego zorganizowaliśmy “popołudnie otwarte” Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach. W spotkaniu uczestniczyli ratownicy i adepci Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Ochotniczej Straży Pożarnej z Targanic Górnych, Roczyn i Zagórnika. Gościem spotkania był także Dowódca JRG Wadowice bryg.inż. Jerzy Leśniakiewicz.

Był to czas dzielenia się umiejętnościami, doświadczeniem i wiedzą, a przede wszystkim czas zarażania ratownictwem z pasją!

Ratownicy GPR OSP Kęty przedstawili zakres działań specjalistycznych jakimi dysponują podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych. “Na garażu” odbyła się prezentacja sprzętu, pokaz pracy zespołów ratowniczych (przewodnik i pies), pokaz ratownictwa wysokościowego wewnątrz wieży remizy oraz prelekcja związana z możliwościami wykorzystania różnych technik i narzędzi do poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym. Mamy nadzieję, że przekazane informacje przyczynią się do ….

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022