Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Nowy regulamin i egzaminy wew.

brod@
niedziela, 08 listopad 2020 21:18
Nowy regulamin i egzaminy wew.

Kiedy rok temu rozpoczynaliśmy cykl szkoleń dla przewodników psów jednym z głównych postanowień było stworzenie regulaminu egzaminów zespołów ratowniczych GPR OSP Kęty. Temat dojrzewał, szukaliśmy inspiracji i staraliśmy się nie wywarzać otwartych drzwi.

Korzystając z pomocy naszego szkoleniowca, wzorując się na innych regulaminach (IRO, GOPR, PSP) regulamin został spisany, przedyskutowany w gronie byłych i obecnych przewodników, zatwierdzony przez Zarząd OSP Kęty, a jego efektem jest przeprowadzony dzisiaj pierwszy wewnętrzny egzamin zespołów ratowniczych GPR OSP Kęty. XII spotkanie przewodników psów z serii „inwestycja w przyszłość…”, które jest finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Gminy Kęty było idealnym momentem do zrealizowania wyżej wymienionego egzaminu.

Pomimo, iż wiedzieliśmy czego się spodziewać poziom stresu u przewodników był widoczny i znacząco wpływał na ich pracę zespołową z psami.
Do egzaminu podeszło pięć zespołów o różnym poziomie zaawansowania. Jeden zespół przystąpił do egzamin wstępnego, cztery do egzaminu kwalifikacyjnego. Wszystkie ukończyły swoją próbę pozytywnym wynikiem.

Udało się! Mamy regulamin i pierwsze egzaminy za nami. Jest niedosyt, jest motywacja i jest duuużo pracy przed następnym egzaminem. Nasz regulamin nie jest idealny i zawiera błędy, ale nie jest wersją ostateczną i nie powstał tylko po to by istniał. W miarę nabierania doświadczenia i wiedzy, będziemy go modyfikować, poprawiać. Wszystko po to, aby wciąż się rozwijać, być coraz lepszym i skuteczniejszym narzędziem poszukiwawczym.
To my sami musimy od siebie wymagać, bo tylko od naszego zaangażowania zależy jak skuteczni będziemy w realnych działaniach.

 „Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali”

JPII

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice