Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Intensywna niedziela

brod@
wtorek, 30 sierpień 2022 11:32
Intensywna niedziela

W ostatnią niedzielę sierpnia braliśmy udział w dwóch dużych imprezach organizowanych na terenie naszego województwa.

Dzień rozpoczęliśmy od Święta Lotnictwa Polskiego, gdzie na zaproszenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, mieliśmy możliwość zaprezentować naszą jednostkę, w tym nasza specjalizację.

W południe część naszej ekipy zmieniła lokalizację i udała się na III Małopolskie Dni Bezpieczeństwa w Porębie Spytkowskiej, gdzie podobnie jak w Krakowie, mieliśmy możliwość zaprezentować naszą specjalizację. Jednym z punktów programu był pokaz pracy psów ratowniczych oraz ratownictwa wysokościowego wykonany wspólnie z przewodnikami psów z SGPR Nowy Sącz oraz ratownikami z OSP w Dębnie, którzy użyczyli nam swojego podnośnika.

Obie imprezy zostały zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Nasze stoisko, zarówno w Krakowie jak i w Porębie, odwiedziło mnóstwo osób, zadając niejednokrotnie bardzo trudne pytania. Jak to zwykle bywa największą popularnością cieszyły się quady oraz nasi czworonożni ratownicy. Pokazy posłuszeństwa, tego na poważnie jak i na wesoło, wywołały uśmiech na niejednej twarzy.

Każde takie wydarzenie wymaga od nas wiele wysiłku, ale staramy się traktować je treningowo, zwłaszcza z perspektywy naszych czworonogów. Praca w rozproszeniach jest nieodzownym elementem pracy ratowniczej psów. Jednym z rozproszeń, który często najmocniej utrudnia, jest stres przewodnika, a ten może mieć różne oblicza. Jednocześnie każde takie wydarzenie jest także spotkaniem z ludźmi, którzy dobrym słowem, motywują nas do działania. Bo bez Was nie byłoby nas – do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach…

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice