InterChbany 2016

środa, 02 Listopad 2016 23:46
InterChbany 2016

W październikowy wekend 2016 r., wspólnie z Svaz Zachrannych Brigad Kynologu – CR, Záchranná skupina SDH Horní Bříza,  Kynologická záchranná jednotka České republiky, Dog Rescue Slovakia Kynologickázáchranárska brigáda Banská Bystrica, Hasiči Klášterec nad OhříHasiči Královského města KadaňDobrovolní hasiči Libědice, Hasiči Okounov, mieliśmy okazję, kolejny już raz, ćwiczyć na poligonie gruzowiskowym w Chbanach (Czechy).

Piątek i sobota upłynęły na doskonaleniu umiejętności związanych z mikrolokalizacją oraz przeszukiwaniem gruzowiska. W sobotę na gruzowisku, oprócz psów ratowniczych, pracowali także strażacy oraz ratownicy wysokościowi. Jednym z założeń ratowników był transport zespołów ratownicych technikami linowymi.

W niedzielę mogliśmy zobaczyć nieczynną już kopalnię rudy żelaza, było to idalne miejsce do podjęcia dalszych ćwiczeń.

Trzy dni spędzone na gruzowisku w Chbanach pozwoliły nam zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności naszych psów. Plan ćwiczeń był intensywny i mamy nadzieję, że zaowocuje podczas działań ratowniczych.

Dziękujemy za zaproszenie, wspólne ćwiczenia, wymianę doświadczeń i  poszerzanie horyzontów ratowiczych.

Szkolenie zrealizowane w ramach finansowania projektu Bezpieczna Małopolska 2016.

Logo-Małopolska-V-RGBgmina

Poszukiwania – Maszków – Małopolska – Współpraca