Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

IOMDPR – już za nami!

admin
niedziela, 26 Kwiecień 2015 21:48
IOMDPR – już za nami!

 „..jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy…”
Mały Książe

W dniu 26 kwietnia br. odbył się I Ogólnopolski Dzień Psa Ratowniczego, na który przybyło kilkanaście jednostek poszukiwawczych z całego kraju. Odprawa zespołów miała miejsce się na terenie kompleksu Czarny Groń po czy uczestnicy wyruszyli na Groń Jana Pawła II. Zaproszenie przyjęli ratownicy z Ochotniczych Straży Pożarnych, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych oraz zespoły cywilne i Policja.

Swoja obecnością zaszczycił nas wicestarosta powiatu oświęcimskiego – Jarosław Jurzak, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego powiatu oświęcimskiego, z-ca Komendanta Powiatowego PSP Komendy Powiatowej w Oświęcimiu mł. bryg. Henryk Jurecki oraz Komendant Gminny ZOSP PR Józef Szafran.

Mszę świętą w kaplicy „Ludziom Gór” celebrował ks. Stanisław Binda, który w słowach kazania odniósł się do kwestii pracy zespołu ratowniczego w kontekście ewangelii o Dobrym Pasterzu.

Po uroczystej mszy św. wszyscy uczestnicy udali się do kompleksu hotelowo-turystycznego Czarny Groń /współorganizatora/, gdzie w Kolibie czekała sycąca grochówka oraz bufet konferencyjny, przy którym poruszano kwestię dotyczącą pracy zespołów ratowniczych w Polsce.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia była prelekcja, która odbyła się w sali balowo-konferencyjnej Hotelu&Spa Czarny Groń, starszego instruktora ratownictwa górskiego Rafała Chrustka dotycząca detekcji i identyfikacji obiektów i osoby poszukiwanej. Rozbicie detekcji i identyfikacji na czynniki pierwsze (sensor, charakter obiektu lub osoby poszukiwanej, warunki środowiska i terenu, metoda wykorzystywana podczas przeszukania) – prowadzi do głębszego poznania trudności z jakimi spotykamy się podczas działań w terenie, a jednocześnie kładzie bardzo duży nacisk na kwestie odprawy dla poszukiwaczy.

„…bo poszukiwania są trudne”

Rafał Chrustek

Organizatorzy: logo_podpis100czarny_170

Patronat: MSW-logo-12-2013-300x95strazak_logo

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
Zawalony budynek w Lanckoronie

Zawalony budynek w Lanckoronie

20 lipca 2018

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Śniat-Med 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna