Kobiernice – tragiczny finał poszukiwań

czwartek, 28 Wrzesień 2017 22:45
Kobiernice – tragiczny finał poszukiwań

25 września na prośbę ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR braliśmy udział w poszukiwaniach 56-cio letniego mieszkańca Kobiernic, który zaginął 24 września w okolicach przysiółka Wołek. W poszukiwania zaangażowanych było łącznie ponad 200 osób i dwa śmigłowce. Około godziny 21.00 patrol pieszy ratowników górskich ujawnił ciało poszukiwanego.

Dziękujemy wszystkim służbom za wspólne działania ratownicze.

Z uwagi na stosowane procedury dysponowania, nasze działania miały charakter ćwiczeń, a nie akcji ratowniczej.

Kolejny raz administracyjna granica województwa stała się barierą nie do pokonania….
Kolejny raz należy zadać sobie pytanie czy OSP jest dla systemu, czy dla osób potrzebujących pomocy…

“…nadrzędnym celem każdego członka Stowarzyszenia jest ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego z wykorzystaniem środków OSP…”

2019.03.11 – katastrofa budowlana w Oświęcimiu.

11 marca 2019