Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Gościnnie na szkoleniu lawinowym w GB GOPR.

brod@
wtorek, 15 luty 2022 14:38
Gościnnie na szkoleniu lawinowym w GB GOPR.

W dniach 11-13 lutego, na zaproszenie Grupy Beskidzkiej GOPR, zespół ratowniczy z naszej jednostki miał możliwość udziału w szkoleniu lawinowym psów ratowniczych na Markowych Szczawinach.

Plan szkolenia obejmował ćwiczenia z posłuszeństwa oraz pracy na „lawinisku”. Oprócz pracy z czworonogami był także czas na elementy ratownictwa wysokościowego, lawinowe ABC oraz integrację. Dobre towarzystwo, słoneczna pogoda, klimatyczne miejsce i założenia treningowe sprzyjały rozmowom na temat szkolenia psów i wybranych metod pracy.

Weekend zakończyło wezwanie do udziału w działaniach ratunkowych na grani Babiej Góry. Poszkodowany został zabezpieczony, przetransportowany i w konsekwencji przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wspólne szkolenia są bardzo istotnym elementem budowania współpracy w działaniach ratowniczych, nie tylko między poszczególnymi ratownikami, ale przede wszystkim między grupami, niezależnie od koloru umundurowania i logotypu na ramieniu.

Dziękujemy Grupie Beskidzkiej GOPR za zaproszenie i gościnę. Mamy nadzieję, że weekendowe szkolenie zaowocuje kolejnymi wspólnymi treningami.

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice