Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Młodszy ratownik wysokościowy KSRG

brod@
środa, 10 Lipiec 2019 16:32
Młodszy ratownik wysokościowy KSRG

Małopolska i Podkarpacie z nowymi młodszymi ratownikami wysokościowymi KSRG w strukturach OSP.

Ostatnie tygodnie były dla jednego z członków naszego stowarzyszenia bardzo pracowite, dh Dawid uczestniczył w organizowanym przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie pod nadzorem Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie kursie podnoszącym kwalifikacje w zakresie ratownictwa wysokościowego (młodszy ratownik wysokościowy KSRG).
Siedem wyczerpujących dni podczas, których doskonalono techniki ratownicze podczas działań na wysokości i pod ziemią uzupełniały zajęcia teoretyczne. Ćwiczenia były prowadzone w oparciu o obiekty wskazane przez Ośrodek Szkolenie w Nisku: studnia, wspinalnia, obiekt wysoki, jak również na obiektach przygotowanych przez naszą jednostkę, tj.: poligon ratowniczy i konstrukcję kratownicy w Jawiszowicach.
Ratownicy mogli sprawdzić się podczas pozorowanych akcji na Jurze Krakowsko Częstochowskiej, czyli na zboczach Biblioteki oraz jaskiniach: Studni Szpatowców i Żabiej, gdzie prowadzono ewakuację poszkodowanego przy wykorzystaniu technik balansu, tyrolki i wielokrążka podstawowego.
Podczas kursu doskonalono umiejętności w zakresie ewakuacji w warunkach pożarowych oraz autoratownictwa. Całość została zwieńczona egzaminem teoretycznym i praktycznym w naszej remizie.

Dziękujemy instruktorom za przekazaną wiedzę, funkcjonariuszom KW PSP w Rzeszowie
oraz OSz w Nisku za możliwość podniesienia kwalifikacji, aby pewniej i bezpieczniej nieść pomoc potrzebującym.
To jest właśnie nasze: „Ratownictwo z pasją.”

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice