Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

„Monitoring działań Policji w poszukiwaniu zaginionych na terenie otwartym” – II spotkanie – OSP Kęty

brod@
sobota, 31 Styczeń 2015 14:00
„Monitoring działań Policji w poszukiwaniu zaginionych na terenie otwartym” – II spotkanie – OSP Kęty

Drugi panel z czterech już za nami!

Panel dyskusyjny odbył się w ramach projektu „Monitoring działań Policji w poszukiwaniu zaginionych na terenie otwartym”. Drugie spotkanie odbyło się w Kętach. Zaproszenie Fundacji ITAKA i Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej OSP Kęty przyjęli specjaliści zajmujący się poszukiwaniami terenowymi z województwa podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego.

Rozmawialiśmy o trudnościach w dysponowaniu Grup Poszukiwawczo – Ratowniczych. Problem dotyczy dysponowania: grup bez psów ratowniczych, które potrafią szukać osoby zaginionej w terenie otwartym wykorzystując inne narzędzia poszukiwawcze, grup posiadających psy ratownicze bez aktualnej certyfikacji, ale również tych które posiadają zespoły ratownicze z ważnymi certyfikacjami wymaganymi przez Państwową Straż Pożarną.
Przedstawiciel Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji przedstawił nową procedurę dysponowania Specjalistycznych Grup Poszukiwawczo Ratowniczych, będących w strukturach KSRG i innych organizacji poza KSRG. Ku zdziwieniu wszystkich procedura nie dotyczy dysponowania grup działających w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych będących w strukturach KSRG.
Jednocześnie został poruszony temat braku szkoleń poszukiwawczych i unifikacji w zakresie poziomu który reprezentują swoimi działaniami poszukiwawcze.
W spotkaniu brali udział przedstawiciele Grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krynicy, Jury, Podhala i Beskidów oraz Storatu, Komendy Głównej Policji, Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu, Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Jastrzębie Zdrój, Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Niewachlów i OSP Kęty, Koordynatorzy Wojewódzcy Policji z poszczególnych województw, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

logotyp_PROJEKT

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice