Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Obóz Kondycyjny Ratowników Wysokościowych 2019

brod@
wtorek, 01 Październik 2019 14:04
Obóz Kondycyjny Ratowników Wysokościowych 2019

Z małym opóźnieniem, ale w pełni wyczekiwana siódma edycja Obózu Kondycyjnego Ratowników Wysokościowych „Kęty 2019” odbyła się w ostatni weekend września (27-29.09.2019 r.).

Pierwszego dnia tradycyjnie odbyły się wykłady teoretyczne. Na pierwszy rzut fotowoltanika oraz kwestia pracy i bezpieczeństwa wspomnianych instalacji podczas akcji ratowniczych przybliżona przez Pana Marka Lasek z firmy iGRID TECHNOLOGY Sp. z o.o. a następnie zasady działania w jaskiniach oraz podstawowe komunikaty i układy przedstawione przez ratownika Grupy Ratownictwa Jaskiniowego PZA.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wykładu przeprowadzonego przez mjr. Zbigniewa Kowalskiego z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, który przybliżył nam zasady współpracy i pracy oraz zasady dysponowania statku powietrznego wykorzystywanego w działaniach przez Wojsko Polskie.
Następne godziny to zmagania podczas pozorowanej akcji w jaskini Salmopolskiej, podczas której głównym założeniem była współpraca pomiędzy ratownikami na poszczególnych odcinkach jaskini oraz transport noszy. Akcja została podzielona na trzy odcinki gdzie kierownikami byli ratownicy GRS SAR, GOPR Krynica oraz OSP Kęty/GRJ PZA, który również był odpowiedzialny za całość działań
Po zakończeniu działań w ciasnych i wilgotnych korytarzach, uczestnicy musieli zmierzyć się z kwestią udzielenia pomocy osobom poszkodowanym, znajdującym się w pojeździe, który wisiał na blisko 20-sto metrowej skarpie na czynnym osuwisku.

Ostatniego dnia zorganizowaliśmy zawody w trakcie których zespoły musiały przeprowadzić działania z zakresu ratownictwa, autoratownictwa, budowy układów i poręczowania.

III nagroda powędrowała w ręce OSP Muszyna, II miejsce zajęli przedstawiciele 16 batalion powietrznodesantowy, a na najwyższym stopniu stanęła reprezentacja GRS SAR.

Całość obozu zwieńczyła prezentacja sprzętu firmy Hilti oraz możliwość wykorzystania go w zakresie kotwieni i kontroli.

Dziękujemy wszystkim zaangażowany w organizację obozu, a przede wszystkim mieszkańcom Międzybrodzia Bialskiego za udostępnienie prywatnych działek do przeprowadzenia ćwiczenia ewakuacji poszkodowanych z pojazdu zawieszonego na skarpie. Gościnnie na obozie wystąpiły kozy;-)

Nagrody ufundowały firmy: worektransportowy.pl oraz GAT International.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i do zobaczenia za rok!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice