Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Operacja Bielice 2015

brod@
wtorek, 09 czerwiec 2015 10:35
Operacja Bielice 2015

W dniach 5 – 7 czerwca 2015r. uczestniczyliśmy w III Ogólnopolskich Manewrach Grup Poszukiwawczo – Ratowniczych „Operacja Bielice 2015” zorganizowanych przez Sekcję Poszukiwawczo – Ratowniczą OSP Lipki.
Manewry rozpoczął wykład Rafała Chrustka z Grupy Podhalańskiej GOPR nt. szybkiej trójki poszukiwawczej. Po części teoretycznej wyruszyliśmy w teren, gdzie każdy mógł przełożyć teorię na praktykę. Piątkowe zmagania zakończyła nocna akcja poszukiwawcza dwójki zagubionych harcerzy, z których jeden był cukrzykiem.
Sobotę rozpoczął wykład Justyny Klich, koordynatorki linii wsparcia Fundacji Itaka nt. kontaktów z rodziną osoby zaginionej oraz profili osób zaginionych. Po części teoretycznej przyszedł czas na zmagania w terenie. No i się zaczęło. Ok. 20 – kilometrowy marszobieg w ponad 30-stopniowym upale, 5 stacji, do których trzeba było dotrzeć używając mapy i GPS-a, a na każdej z nich zadanie do wykonania. Było ciekawie, gorąco i zabawnie.

Dziękujemy Organizatorom za ciepłe przyjęcie, możliwość wspólnych ćwiczeń, za dyskusje, wymianę doświadczeń, ciekawe pomysły i pyszne „karminadle”. Dziękujemy również kolegom za pomoc przy „alarmowym” pakowaniu się.

Fotorelacja na FB

Fotorelacja SPR OSP Lipki na FB

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice