Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Orlen Search Camp 2015

brod@
wtorek, 06 październik 2015 22:47
Orlen Search Camp 2015

W dniach 2 – 4 października czworo ratowników naszej grupy brało udział w szkoleniu grup poszukiwawczo – ratowniczych ORLEN SEARCH CAMP 2015.
Pierwszego dnia czekały na nas zajęcia warsztatowe:
1. Pies ratowniczy – postępowanie w nagłych wypadkach, który przygotowała dr n. wet. Aneta Bocheńska
2. Zjawisko traumy w działaniach ratowniczych – prowadzącą była pani psycholog mgr Patrycja Woron
3. Automatyczna Defibrylacja Zewnętrzna –  Max Harter.Po części teoretycznej przyszedł czas na zmagania w terenie. Wszystkie grupy zostały wymieszane i podzielone na 8 drużyn. Każda z nich zmierzyła się z 4 zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Oprócz wysiłku umysłowego czekała na nas duża dawka dobrej zabawy i możliwość poznania kolegów z innych grup.

Drugi dzień rozpoczął wykład nt. postępowania w przypadku odnalezienia zwłok ludzkich, przygotowany przez funkcjonariusza KWP we Wrocławiu. Po nim przyszedł czas na ćwiczenia w terenie. Wszystkie zespoły połączono w 4 zespoły. Każdy z nich zmierzył się z pięcioma zadaniami przygotowanymi na terenie Walimia i Wałbrzycha. W prowadzonych działaniach przydatne okazały się informacje przekazane w trakcie piątkowych i sobotnich wykładów. W każdym z założeń, przeszukując pięć różnych miejsc, musieliśmy odnaleźć członków sekty Strażników Księgi – wyznawców młodego, ale niezwykle charyzmatycznego guru. W trakcie przeszukiwania i ewakuacji poszkodowanych zmierzyliśmy się z traumą w działaniach ratowniczych, niejednokrotnie musieliśmy wykorzystać urządzenia AED i wiedzę z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wdrożyć postępowanie w przypadku odnalezienia zwłok.
Założenia były niezwykle ciekawe i wymagające od nas pełnego zaangażowania. Przy okazji mogliśmy poznać okolice Wałbrzycha i Walimia.

Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do „bazy”. Przyszedł czas na wspólną kolację i integrację, w trakcie której nie zbrakło „rywalizacji na wesoło”.

Ostatniego dnia czekały na nas wykłady przygotowane przez kolegów z Czech i Niemiec. Pierwszy z nich poprowadził kpt. Ing. Vladimír Makeš (Policie Královéhradeckého kraje) nt. metodologi poszukiwań osób zaginionych w Republice Czeskiej. Kolejnym tematem był mantrailing jako metoda poszukiwawcza. Przedstawił go Kai Uwe Gries (Bundesverband Rettungshunde e.V. BRH Südwestfalen). Po części teoretycznej nie zabrakło zajęć w terenie. Tym razem zmierzyliśmy się z piłką nożną i gigantycznymi piłkarzykami, w których zawodnikami byli uczestnicy szkolenia.
Ale co dobre szybko się kończy. Po rozegraniu wszystkich meczów spotkaliśmy się na krótkim podsumowaniu trzydniowych zmagań i ruszyliśmy do domu.
Dziękujemy organizatorom za bardzo dobrą organizację, interesujące wykłady, ciekawe założenia oraz rewelacyjną pogodę.

Więcej:

http://www.psyratownicze.pl/?orlen-search-camp-2015,805

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice