Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Podsumowanie I kwartału 2021 r.

brod@
środa, 31 marzec 2021 21:40
Podsumowanie I kwartału 2021 r.

Aktualizacja!!!

Poniższa informacja były żartem prima aprilisowym. Jednocześnie dobry żart cechuje to, że powinien opierać się o małą dawkę faktów i komentarzy do wydarzeń, które miały lub mają miejsce;-)

========================

Niezależnie od sytuacji panującej w naszym kraju, z dnia na dzień zrywamy kolejne kartki z kalendarza w 2021 r. Niezmiennie podnosimy swoje kwalifikacje i stawiamy sobie nowe cele.

Dziś pragniemy podsumować nasze działania w I kwartale 2021 r.

  • Miło nam poinformować, iż w wyniku prowadzonych od zeszłego roku intensywnych działań udało nam się pozyskać za symboliczną kwotę podnośnik SH40. Podnośnik będzie pierwszym tego typu pojazdem w taborze OSP na terenie naszego powiatu. Jednocześnie z uwagi na drugą, co do powiatu, ilość wysokich budynków w naszym mieście, pozwoli on poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Kęt. Sprzęt trafi do nas po włączaniu przez JRG Oświęcim na podział ich nowo pozyskanego podnośnika SH42.

  • Kolejnym ważnym wydarzeniem jest powołanie ratowniczo-poszukiwawczej sekcji kajakowej, która mimo dopiero 3-miesięcznej działalności w naszej jednostce miała już okazje brać udział w działaniach ratowniczych. Sekcja kajakarska dysponuje 6 nowoczesnymi kajakami z własnym środkiem transportu.
  • Nie samym ratownictwem żyje nasz stowarzyszenie, dlatego z uwagi na częste “wypady” rodzinno – strażacko-kondycyjne w góry postanowiliśmy założyć przy naszym stowarzyszeniu Oddział PTTK OSP Kęty. Oddział będzie zajmował się promocją turystyki z wykorzystaniem czynnika biologicznego (psów ratowniczych) w przemieszczaniu się po Beskidzie Małym. Wszystkich członków zainteresowanych uczestnictwem w w/w projekcie serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o godzinie 17:30 na cykliczne spotkania.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice