piątek, 31 Maj 2019 11:52
Poszukiwania – Maszków – Małopolska – Współpraca

W dniu 26.06.2019 roku przed godziną 21:00 do działań poszukiwawczych na terenie Maszkowa włączona została Grupa Poszukiwawczo Ratownicza OSP Goszcza. Zgłoszono zaginięcie 74-letniej kobiety chorującej na Alzheimera.

Działania prowadzone były przy niesprzyjającej aurze. Padający deszcz w połączeniu z niską temperaturą, zmęczenie ratowników oraz duży obszar do przeszukania (głównie wysokie trawy, zboża, pobliska rzeka), był głównym powodem uruchomienia dodatkowych sił i środków. W wyniku działań operacyjnych na miejscu zdarzenia pojawiliśmy się po 4:00.

Płynne przekazanie, wsparcia jakie udzielamy Policji, zarządzania akcja poszukiwawczą przez druhów z Goszczy pozwoliło na ciągłość działań i analizę zrealizowanych kolejnych etapów poszukiwań. Wspólny wysiłek wszystkich biorących udział w zdarzeniu strażaków, policjantów, mieszkańców Maszkowa zaowocował szczęśliwym zakończeniem kilka minut po godzinie 8:00.

Ostatnie dwa lata wspólnie z innymi grupami z terenu Małopolski wypracowujemy schemat działań podczas przekazywania akcji. Szkolenia, w których wspólnie uczestniczymy mają na celu unifikacje działań naszych grup na poziomie województwa.

Ciągłość prowadzenia działań i dokumentacji oraz bieżąca analiza akcji jest kluczem do osiągnięcia celu poszukiwań – odnalezienia osoby.

Dziękujemy za wsparcie finansowe dla GPR OSP z Małopolski – ono już procentuje!

SiŚ
OSP Sieciechowice KSRG