Przy kawie o ratownictwie… 2020

czwartek, 29 Październik 2020 17:08
Przy kawie o ratownictwie… 2020

29 października 2020 r. w sali szkoleniowej naszej jednostki odbyło się cykliczne spotkanie “Przy kawie o ratownictwie…”, które było podsumowaniem projektu “Doposażenie i utrzymanie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej w Kętach” realizowanego z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i Gminą Kęty.
Cieszymy się z możliwości jakie daje nam realizowany projekt w ramach, którego możemy się szkolić i doposażać w specjalistyczny sprzęt:

👉 Szkolenie dla przewodników psów – całoroczny cykl szkoleniowy “Inwestycja w przyszłość…” – 9.300 zł

👉 Szkolenie MAŁOPOLSKA 2020 – szkolenie zgrywające GPR – 10.000 zł

👉 Szkolenie dla ratowników wysokościowych KSRG – 3.200 zł

👉 Zakup środków ochrony indywidualnej – Soft shell – 20 szt. – 10.000 zł

👉Zakup odbiornika GPS – Garmin 64sx – 10 szt. – 11.500 zł

👉Zakup lekkiego plecaka do przenoszenia wyposażenia osobistego ratownika – 20 szt. – 6.000 zł

Łączna kwota dofinansowania 50.000 zł została wsparta dodatkowym budżetem od Sponsorów (którzy pokryli częściowo koszty zakwaterowania strażaków podczas szkoleń i zakup dodatkowych 3 szt. plecaków i 1 szt. nawigacji) oraz środkami własnymi.

Serdeczne podziękowania za cykliczne wsparcie i pomoc w rozwoju naszej grupy poszukiwawczo – ratowniczej kierujemy do władz samorządowych na ręce Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Łukasza Smółki, Burmistrza Gminy Kęty – Krzysztofa Klęczara oraz sztabu ludzi, którzy stoją za obsługą techniczną tego projektu. Dziękujemy!

2021.05.13 – poszukiwania Barwałd Górny

14 maja 2021