Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Ratownictwo wysokościowe – małopolskie szkolenie.

brod@
czwartek, 28 Wrzesień 2017 17:24
Ratownictwo wysokościowe – małopolskie szkolenie.

W dniach 18-20 września 2017 r. na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, ratownicy wysokościowi z naszej jednostki mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń z przedstawicielami Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego PSP z Krakowa, Limanowej oraz Krynicy.

Podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów ratownictwa wysokościowego KSRG: mł. asp. Adama Korzeniowskiego i st. asp. Mateusza Targosza oraz starszego instruktora ratownictwa wysokościowego mł. kpt. Artura Żerę z JRG 3 w Krakowie, zostały poruszone aspekty ewakuacji oraz samoratowania w warunkach pożarowych, ewakuacji ze studni, zabezpieczenie ratowników podczas pracy na dachach oraz przeprowadzona została pozorowana akcja ratownicza w jaskini gdzie w tzw. szpicy znalazł się nasz druh, będący jednocześnie ratownikiem jaskiniowym przy KTJ PZA.

Był to intensywnie przepracowany czas, obfitujący w wiele cennych informacji i doświadczeń, które zostaną niebawem przekazane pozostałym ratownikom naszej jednostki w aspekcie działań ratownictwa wysokościowego realizowanego w zakresie podstawowym przez jednostki KSRG.

Z tego miejsca dziękujemy instruktorom za doskonałą organizację oraz poświęcenie czasu na doskonalenie umiejętności wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia okazja do spotkania, wszak już na wiosnę kolejna edycja Obozu Kondycyjnego Ratowników Wysokościowych organizowanego co roku przez naszą jednostkę.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice