Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Search & Rescue 2017

brod@
wtorek, 13 Czerwiec 2017 15:56
Search & Rescue 2017

W dniach 9 – 11 czerwca 2017 r. gościliśmy na V Ogólnopolskich Manewrach Search & Rescue 2017 organizowanych przez Sekcję Poszukiwawczo Ratowniczą Ochotniczej Straży Pożarnej Lipki.

Manewry rozpoczęły się dla nas w piątek o 22.00. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowani, zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia, które miało miejsce w komunikacji lądowej.  Obszarem działania objęte było torowisko z wykolejonymi wagonami oraz pas jedni z rozbitymi samochodami. Dodatkowo w scenariuszu założono zaginięcie poszkodowanych w wypadku osób w otaczającym terenie zielonym. Blisko 30 poszkodowanych i jednoczesne ćwiczenia gminne stworzyły duży poligon działań z szerokim wachlarzem założeń.

Sobotnie przedpołudnie było czasem regeneracji po intensywnej piątkowej nocy i zarazem miejscem wymiany doświadczeń z zaprzyjaźnionymi grupami na wodzie, gruzowisku oraz w terenie 4×4.
Czas popołudniowy przeznaczony był na zajęcia w terenie związane z organizacją pracy sztabu oraz zespołów w zadanych sektorach.

Po zajęciach terenowych świętowaliśmy 5- lecie SPR OSP Lipki. W tym miejscu serdecznie gratulujemy organizatorom za wytrwałość w działaniach ratowniczych, za nieustanną chęć rozwijania się, dozbrajania i pozyskiwania nowych członków w swoje szeregi. Życzymy kolejnych owocnych lat poświęconych rozwojowi ratownictwa poszukiwawczego w woj. opolskim i liczymy na ciągłą wymianę doświadczeń i współpracę szkoleniowo – ratowniczą.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, uczestnikom za wspólne działania, wymianę doświadczeń i rozwijanie ratownictwa z pasją… ratownictwa dla, którego najważniejszy zawsze powinien być “człowiek w lesie”.

 

 

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice