Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

SEARCH&RESCUE 2019

admin
poniedziałek, 13 Maj 2019 22:15
SEARCH&RESCUE 2019

W miniony weekend ratownicy z naszej jednostki brali udział w siódmej edycji Ogólnopolskich Manewrów Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych”SEARCH&RESCUE” 2019 organizowanych przez Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz.

W szkoleniu wzięło udział blisko 100 osób i 35 psów. Manewry rozpoczął wykład na temat ran postrzałowych.
Po nim szybka kolacja i pierwsze zadanie: zatrzymana została barka z nielegalnymi emigrantami na pokładzie, do nas należało odnalezienie uciekinierów. Do przeszukania był ciek wodny wodny i graniczący z nią teren leśny. Dynamiczna akcja zakończyła się ok. godziny pierwszej w nocy.

Szybka regeneracja i rozpoczęła się pracowita sobota. Na drużyny czekało siedem zadań, które wymagały od nas umiejętności współpracy, wiedzy z zakresu KPP, pracy na gruzowisku, ale także zręczności, zwinności, odwagi oraz logicznego myślenia. Każde z zadań było dopasowane do umiejętności ratowników, zwłaszcza tych czworonożnych.

Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w manewrach i pozytywne emocje, a niezastapionym pozorantom za poświęcenie i cierpliwość.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
19.08.2019 r. – szczęśliwy finał poszukiwań 6-latka.

19.08.2019 r. – szczęśliwy finał poszukiwań 6-latka.

19 sierpnia 2019

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Śniat-Med 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna