Skunks – czyli współpraca naukowa

sobota, 31 Styczeń 2015 12:44

Ćwiczenia “Skunks”

W dniu 15.11.2014r. na poligonie Grupy Podhalańskiej GOPR i Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego na Podhalu, odbyły się ćwiczenia, które miały na celu wykazać wpływ gazu propan- butan na pracę psów ratowniczych.

W ćwiczeniach czynnie wzięło udział 7 psów ratowniczych wraz z przewodnikami z Grupy Podhalańskiej GOPR i Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach oraz przedstawiciele:

Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt, Polskiej Akademii Nauk
Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
– KATEDRA NAUK MORFOLOGICZNYCH (Wydział Medycyny Weterynaryjnej),
– KATEDRA BIOLOGII ŚRODOWISKA ZWIERZĄT ( Wydział Nauk o Zwierzętach),
Gaspolu Nowy Targ,
Polskiej Organizacji Gazów Płynnych,
Centrum Zdrowia Małych Zwierząt „Medico- Vet” z Kęt,
GPR OSP Kęty,
GP GOPR,
FWRG Podhale Poland.

Ćwiczenia obejmowały elementy lokalizacji osób w ruinach budynków i zapachu ludzkiego
w mikrolokalizacji, w kontrolowanych warunkach zagazowania terenu , a także wyszukiwanie próbek zapachowych z dawkami gazu propan-butan bezpiecznymi dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt.

FOTOGALERIA FB