Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Spotkanie inicjujące.

brod@
niedziela, 18 Marzec 2018 12:39
Spotkanie inicjujące.

W dniach 16 – 17 marca br., na terenie naszej jednostki spotkaliśmy się z przedstawicielami GPR OSP Goszcza, GRS OSP Nowy Sącz i Myślenicką GPR.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń z prowadzonych akcji poszukiwawczych oraz inicjacja wspólnego kalendarza ćwiczeń, szkoleń i kierunków rozwoju współpracy w tematyce działań poszukiwawczo-ratowniczych na terenie Małopolski.

W 2017 r. na terenie Małopolski odnotowano ponad 1100 zaginięć, część z nich miało swój finał poszukiwań w terenie otwartym. Jako jednostki wspierające działania Policji, wspólnie zgodziliśy się jak istotna jest ciągłość podczas działań poszukiwawczych i wymiana specjalistycznych zasobów. Aby zachować płynną ciągłość działań konieczne jest wypracowanie wspólnych standardów prowadzenia dokumentacji i sposobu przekazywania jej.

Mamy nadzieję, iż wspólna inicjatywa grup wpłynie na  podniesienie poziomu współdziałania podczas zdarzeń.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice