Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Spotkanie na granicy bezpieczeństwa, ratownictwa i oczekiwań społecznych.

brod@
czwartek, 12 Luty 2015 11:13

W dniu 11.02.2015 r. w Departamencie Ratownictwa i Ochrony Ludności MSW odbyło się spotkanie poruszające problematykę grup poszukiwawczo-ratowniczych, działających w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Inicjatorem i gospodarzem spotkania był p. Sławomir Górski dyrektor DRiOL. W spotkaniu uczestniczyli: Teresa Tiszbierek wiceprezes ZG ZOSP RP, st. bryg. w st. spocz. Tomasz Rzewuski pracownik KCKRiOL oraz przedstawiciele GPR OSP Kęty.

Z prowadzonych rozmów wyłonił się obraz obszaru działań w\w grup pomiędzy  bezpieczeństwem, ratownictwem i oczekiwaniami społecznymi.

Dziś w Polsce jest ok. 25 grup działających w strukturach poszukiwawczo-ratowniczych, grup, które nie posiadają przedstawiciela zabiegającego o ich interesy na szczeblu krajowym.

Słuszną i naturalną sugestią Dyrektora Departamentu i bryg. Rzewuskiego było zbudowanie porozumienia i współpracy na linii grupy –  ZG ZOSP RP. Czekaliśmy na taki ruch od listopada 2012 r.. Mamy nadzieję, iż w końcu dojdzie do rozmów wszystkich zainteresowanych grup z Zarządem Głównym ZOSP RP.

Działamy na płaszczyźnie poszukiwawczej 12 lat, najwyższy czas uregulować kwestie organizacyjne i prawne naszych działań, których głównym celem jest pomoc w poszukiwaniach osób zaginionych. Nie ma tygodnia, w którym grupy działające w Polsce nie wyjeżdżałyby do akcji poszukiwawczej. Nie można marginalizować wzrostu ilości wyjazdów, który jest wynikiem rosnącej z roku na rok ilości zaginięć osób w terenie otwartym, rosnącej świadomości i oczekiwań społecznych.

Statystyka zaginięć KG POLICJI:

http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zaginieni/50885,Zaginieni.html

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice