Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Szkolenie – strażak ratownik operator urządzeń lokalizacyjnych.

admin
wtorek, 04 Wrzesień 2018 10:23
Szkolenie – strażak ratownik operator urządzeń lokalizacyjnych.

W dniach 30 sierpnia – 2 września 2018 r. Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, na terenie Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu organizowała szkolenie specjalistyczne z zakresu obsługi elektronicznych urządzeń do lokalizacji osób zasypanych (geofon, kamera wziernikowa).

Celem szkolenia było przygotowanie słuchacza do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczych podczas awarii i katastrof z wykorzystaniem elektronicznych urządzeń służących do lokalizacji osób zasypanych na skutek zawałów.

W szkoleniu udział brało trzech ratowników naszej jednostki. Wszyscy z wynikiem pozytywnym zaliczyli szkolenie i tym samych na dzień dzisiejszy dysponujemy 5 ratownikami przeszkolonymi w zakresie obsługi tych urządzeń.

Jednocześnie był to czas do gruntownego przetestowania posiadanego przez nas urządzenia LEADER HASTY: kamera wziernikowa na 4m lancy rozbudowana o dadatkowy 25m przewód sygnałowy oraz bezprzewodowy zestaw trzech czujników sejsmicznych. Przypominamy, że sprzęt ten został zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 Gminy Kęty.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
27.09.2019 – poszukiwania Andrychów

27.09.2019 – poszukiwania Andrychów

27 września 2019

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Śniat-Med 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna