Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Szkolenie wew. rat-wys.

brod@
środa, 11 Październik 2017 10:09
Szkolenie wew. rat-wys.

 

10 października 2017 r. kolejne cykliczne szkolenie wewnętrzne.

Działania wysokościowe w przystosowanym do tego celu ubiorze to czysta przyjemność w porównaniu do tego co czekało strażaków naszej jednostki podczas cyklicznego szkolenia. Tym razem zajęliśmy się ewakuacją poszkodowanych w warunkach pożarowych.

Przyodziani w pełne umundurowanie bojowe, hełmy oraz obuwie musieli się zmierzyć się z zadaniami, które mogą przytrafić się podczas akcji. Jako mieszkanie z oknem wykorzystaliśmy naszą wieżę, gdzie najpierw ratownik musiał dotrzeć od góry, a następnie ewakuować osoby uwięzione z wykorzystaniem sprzętu, który posiadał, a mianowicie do dyspozycji miał tylko linę, na której zjechał oraz pętlę alpinistyczną z karabinkiem.

Dzięki takiemu założeniu każdy mógł się zmierzyć z dwoma sposobami ewakuacji: z wykorzystaniem węzła ratowniczego oraz pętli alpinistycznej z karabinkiem.

W przyszłości będziemy kontynuować doskonalenie umiejętności w tym zakresie, bo przecież przygotowanym trzeba być na wszystko.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

2020.09.09 – Kontynuacja poszukiwań we Wieprzcu

09 września 2020

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice