Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Szkoleniu z załogą 3. Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Kraków-Balice.

brod@
poniedziałek, 08 listopad 2021 12:23
Szkoleniu z załogą 3. Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Kraków-Balice.

Realizując porozumienie o współpracy z dnia 17 stycznia 2017 r. pomiędzy OSP KĘTY a 3.GPR Kraków-Balice,  30 października 2021 r. uczestniczyliśmy w kolejnym cyklicznym szkoleniu z załogą 3. Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Kraków-Balice.

Tematem przewodnim szkolenia był powrót do podstaw obcowania ze śmigłowcem. Często zapędzamy się w przekraczaniu kolejnych poziomów wiedzy i doświadczenia zapominając o podstawach. Tematy stosunkowo oczywiste i najprostsze wymagają odświeżenia, dopracowania i obycia się z nimi przez każdego z ratowników.

Każdy taki trening przynosi wymierne efekty w postaci nabycia niezbędnego doświadczenia do poruszania się w strefie pracy śmigłowca, do prowadzenia prawidłowej korespondencji-komunikacji z załogą statku powietrznego. Jednocześnie daje psom ratowniczym możliwość oswajania się z hałasem, zapachem i pędem powietrza wytwarzanym przez śmigłowiec.

Foto: Wojciech Bujarek

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice