Warsztaty: Strażak – sensor poszukiwawczy

sobota, 09 kwiecień 2022 21:57
Warsztaty: Strażak – sensor poszukiwawczy

9 kwietnia 2022 roku odbyły się u nas warsztaty z zakresu działań poszukiwawczo – ratowniczych, których celem było przybliżenie wielowątkowego procesu organizacji działań poszukiwawczych.

Podczas zajęć poruszyliśmy następujące tematy:

• uwarunkowania prawne działań – SAR
  • przygotowanie do służby /szkolenia, ekwipunek/
  • wprowadzenie do działań – podstawy SAR
  • strażak – sensor poszukiwawczy (teoria i praktyka)
  • wprowadzenie: zasoby, metody, taktyki, strategie

Jednocześnie był to czas na pierwsze szkolenie dla naszych stażystów, którzy dopiero zaczynają swoją drogę w naszych strukturach. Gościliśmy również ratowników OSP Stare Bielsko i GRS OSP Kraków, którzy w zamian wsparli  budowę Poligonu Ratowniczego OSP Kęty, fundując nam dzień pracy koparki z operatorem. Dziękujemy!

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022