Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

VI WRS KOZUBNIK 2015 SAR-WSPÓŁPRACA

admin
poniedziałek, 14 Wrzesień 2015 17:56
VI WRS KOZUBNIK 2015 SAR-WSPÓŁPRACA

Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2015 SAR – WSPÓŁPRACA.  Kęty 12-13.09.2015r.

W tym roku VI WRS KOZUBNIK 2015 patronatem merytorycznym objęła 3 Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Kraków – Balice. Podczas dwóch dni warsztatów piloci  kpt. Wiesław Jastrzębski i por. Sylwester Kanadys dzielili się z ratownikami Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach  wiedzą na temat działań poszukiwawczo-ratowniczych z powietrza.

Pierwszy dzień obejmował zagadnienia związane z: strukturę organizacyjną 3.GPR, przyjmowaniem jednego z największych śmigłowców latających w Polsce Mi-8, wyborem i zabezpieczeniem lądowiska w przygodnym miejscu, znakami wzrokowego dowodzenia i łącznością radiową z załogą śmigłowca, oznakowaniem lądowiska nocą, licznymi znakami układanymi na ziemi dla załogi śmigłowca. Wieczorem odbył pokaz termo i noktowizji oraz zbudowano nocne lądowisko.

Kolejny dzień warsztatów przyniósł pozorowaną akcję katastrofy lotniczej na terenie Porąbki w okolicach Soły. I tym razem piloci śmigłowców dzielili się wiedzą SAR i przypatrywali się działaniom ratowników GPR OSP Kęty podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych. W działaniach uczestniczył również zastęp OSP Bulowice i niezastąpieni pozoranci. Działania polegały na przeszukaniu otwartej przestrzeni z wykorzystaniem technik poszukiwań w terenie otwartym oraz psów ratowniczych. Wszystkich pasażerów samolotu odnaleziono.

Po działaniach w terenie przyszedł czas na podsumowanie akcji. Ratownicy GPR OSP Kęty uzyskali wiele wskazówek i bezcennej wiedzy dotyczącej poszukiwań prowadzonych z powietrza.

Przedstawiciele 3 GPR-u wymienili doświadczenia na temat poszukiwań realizowanych przez ratowników na ziemi, co pozwoli na spójne działania w przyszłości.

P.S. Szczególne podziękowania od Kętka dla Bogusia Niedźwiedzia za przekazaną więdzę o działaniach lotniczych i charytatywnych. Zapraszamy na profil fb:

  1. 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Kraków- Balice
  2. Bogusia Niedźwiedzia

Wsparcie VI WRS KOZUBNIK:

  1. Urząd Gminy Kęty – 500 zł
  2. Starostwa Powiatowe Oświęcim – 500 zł
  3. Piekarnia Tadeusz Oczkowski – wsparcie rzeczowe (pieczywo, ciasto).

Dziękujemy za zaufanie i coroczne wsparcie w realizacji flagowego wydarzenia, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty, jakim są Warsztaty Ratownictwa Specjalistycznego KOZUBNIK.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
Poszukiwania – Maszków – Małopolska – Współpraca

Poszukiwania – Maszków – Małopolska – Współpraca

31 maja 2019

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Śniat-Med 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna