WRS KOZUBNIK

sobota, 16 Październik 2010 16:43

Pierwsza część to zapoznanie uczestników z: technikami ratownictwa wysokościowego, resuscytacją z wykorzystaniem defibrylatora, przeprowadzeniem badania urazowego u osoby poszkodowanej oraz technikami poszukiwań osób zaginionych  w terenie, zasypanych w gruzach wykorzystując psy ratownicze.

Druga część to sztafeta dla 5-cio osobowych grup: strażaków-ratowników z OSP, PSP, GOPR’u, harcerzy. Tym razem realne sytuacje pozwolą na weryfikację umiejętności ratowników – szczegółów zdradzać nie będziemy.

WRS Kozubnik to:

• 10 godzin zaangażowania ok. 100 ratowników,
  • ćwiczenia podnoszące sprawność działania ratowników,
  • spotkanie ratowników powiatu wadowickiego, oświęcimskiego oraz bielskiego,
  • kontrolowanie sytuacji wywołujących stres u osób niosących pomoc poszkodowanym,
  • radzenie sobie z własnymi słabościami,
  • inna strona codziennej pracy ratownika.

WRS Kozubnik to  pierwsze w południowej Polsce manewry specjalistyczne mające na celu współdziałanie tak dużej liczby ratowników na terenie gruzowiskowym.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

1. 8.00 zbiórka
  2. 8.00 – 8.30 przywitanie, odprawa, zapoznanie z zasadami poruszania się po gruzach Kozubnika
  3. 8.30 – 11.30 Zajęcia teoretyczno – praktyczne:
    • Resuscytacja,
    • Podstawy technik wysokościowych
    • Badania urazowe
    • Techniki poszukiwań
  4. 11.30-12.00 OBIAD
  5. 112.00 – 17.00 SZTAFETA -3 przystanki:
    • Zjazd szybem windowym – osoba poszkodowana,
    • Zjazd na tyrolce – osoba poszkodowana,
    • Tunel pod basenami – poszukiwania z transportem osoby poszkodowanej
  6. 17.00 Podsumowanie warsztatów, ognisko z kiełbaskami

MEDIA:

DZIENNIK POLSKI – http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/1078713-warsztaty-ratownictwa-specjalistycznego.html

Szkolenia z realnymi działaniami w pow. krakowskim.

13 lipca 2020

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski