Wysokościowo-egzaminacyjny wtorek.

środa, 01 Lipiec 2020 13:13
Wysokościowo-egzaminacyjny wtorek.

Tematem przewodnim w ostatni czerwcowy wtorek były liny. Od godzin rannych nasi “wysokościowcy” zaatakowali poligon i doskonalili min. techniki transportu wielokierunkowego poszkodowanego znajdującego się w noszach kubełkowych.

W godzinach popołudniowych do ćwiczących na poligonie dołączyła ekipa psiarzy.

Na popołudnie zaplanowany został egzamin stażystów z zakresu ratownictwa wysokościowego. Kandydaci na członka GPR-u zmierzyli się z węzłami i przyrządami zjazdowymi będącymi na wyposażeniu naszej jednostki.

Wszystkich, którzy podeszli do egzaminu komisja egzaminacyjna oceniła pozytywnie, tym samym sześciu stażystów zrobiło kolejny krok na drodze do ratownictwa z pasją…
Stażystom życzymy pozytywnego zaliczenia kolejnych egzaminów i dołączenia do grupy pełnoprawnych członków GPR.

Wtorek można zaliczyć do bardzo udanych: był czas na liny, czas dla psów i czas na wymiany doświadczeń w grupie.

Szkolenia z realnymi działaniami w pow. krakowskim.

13 lipca 2020

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski