Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

ZAWSZE CHCIAŁEM MIEĆ TAKIEGO DOWÓDCĘ!

brod@
wtorek, 28 styczeń 2014 15:22
ZAWSZE CHCIAŁEM MIEĆ TAKIEGO DOWÓDCĘ!

To właśnie artystyczne wydarzenie najwyższych lotów wydaje się doskonałą nagrodą dla wszystkich, którzy – mając na uwadze rozkwit kęckiej kultury, a tym samym trzymając się niezmiennie kursu na kulturę – zasłużyli się na przestrzeni minionego roku. Zanim jednak zgromadzeni na miejscu Przyjaciele Kultury mogli zacząć rozkoszować się tak dobrze znanymi, a zarazem zachwycającym za każdym razem od nowa utworami, którymi swych wiernych słuchaczy czarował Marek Grechuta, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i najważniejszego z wyróżnień – kompasu Urania.

Wpierw, z rąk dyrektor Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach Marty Tylzy-Janosz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach im. A. Grabowskiego Jadwigi Bakalarskiej oraz gospodarza wydarzenia, dyrektora Domu Kultury w Kętach Krzysztofa Balawendera, nagrody otrzymali animatorzy. Na scenie zagościli więc wszyscy ci, którzy – dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim czasem – pomagali początkującym artystom lub wspierali organizację różnego typu wydarzeń.

Nagrodą Animator roku 2013 wyróżniony został między innymi Pan Jan Wołoszyn – od 10 lat Dowódca Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty, Członek Zarządu OSP Kęty, mąż, ojciec dwóch córek. Koordynator regionalny w jednej z sieci handlowych. Dowódca podczas akcji ratowniczej w Chorzowie w 2006 r. po zawaleniu się hali wystawowej MTK. Ma na swoim koncie kilkaset wyjazdów o charakterze poszukiwawczo-ratowniczym i ratowniczo-gaśniczym. Koordynator licznych akcji związanych z promocją działań poszukiwawczych, profilaktyką bezpieczeństwa obywateli oraz działań Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty na terenie lokalnym i ogólnopolskim, m.in. ogólnopolskich Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik, Dni otwartych Uniwersytetu SGGW w Warszawie, czy też licznych pokazów prezentowanych podczas pikników, festynów rodzinnych bądź spotkań edukacyjnych w szkołach. Każde z tych wydarzeń jest zawsze mocno osadzone w kulturze, tradycji i historii gminy Kęty.

Warto dodać, że jego ratownicy mówią o nim wprost: ZAWSZE CHCIAŁEM MIEĆ TAKIEGO DOWÓDCĘ!

Całość artykułu dostępna tutaj:

http://www.kety.pl/pl/news/kurs-na-kultur-po-raz-drugi

Zobacz nas w akcji:

Statystyki poszukiwań:

Poszukiwania w liczbach:
2017

Poszukiwań: 1

Ostatnie poszukiwania:
2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

2022.02.07 – poszukiwania pow. wadowicki – Klecza Dolna.

07 lutego 2022

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski Galicjanka Wadowice